«УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» ЗВЕРНУЛАСЬ ДО В.О.ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, РНБО і КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ СВОБОДИ СЛОВА

. Опубликовано в Новости за 2014г

logoUTSАсоціація «Укртелемережа» як об’єднання провайдерів програмної послуги, основною метою якої є захист інтересів своїх членів, звернулось до В.о. Президента України,  Голові Верховної Ради України, Голові Ради національної безпеки і оборони України - Турчинову О.В., Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Томенку М.В., Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Парубій А.В. щодо скасування заклику відключення  російських каналів.

«Укртелемережа» вважає, що відключення російських телепрограм не тільки не вирішить зазначених у країні проблем, а навпаки викликає зворотну реакцію.

Виконання вимог Нацради щодо відключення окремих каналів призведе до неминучого росту соціальної напруги серед громадян України, загостренню політичної кризи, особливо у південно-східних регіонах України, порушенню конституційних прав громадян на вільний доступ до інформації. Запропоновані заходи є деструктивними та за негативними наслідками можуть перевершити скасування «мовного закону».

Останніми днями у південно-східних регіонах України сталися непоодинокі випадки силового тиску на ЗМІ, телерадіокомпанії та журналістів (силовий захват каналів ТРК «Донбас» у м. Донецьку, ТРК «ІРТА» у м. Луганську, непоодинокі напади на журналістів, тощо). Виконання заклику може створити загрозу здоров’ю та життю працівників провайдерів телекомунікацій, фізичному знищенню обладнання провайдерів, а відтак і бізнесу взагалі.

Окремо асоціація звернула увагу на попередній досвід запровадження аналогічної норми про заборону ретрансляції іноземних телепрограм у минулому, що  викликало хвилю протесту серед громадян, незадоволення діючим урядом, спонукаючи  глядачів побачити недозволене та фактично не було виконано. Вважаємо, що радикальні заходи на цей час є недопустимими та можуть бути використані проросійсько-налаштованими активістами для сепаратичних закликів, незадоволення роботою уряду, розколу України. 

На наш погляд, задекларовані у заклику щодо відключення цілі та завдання не можуть бути досягнуті, оскільки більшість політично активного населення України є постійними користувачами мережі Інтернет та інших інформаційно-комунікаційних технологій і завжди мають можливість вільного доступу до будь-якої інформації з використанням Інтернет ресурсу.

«Укртелемережа» вважає, що насамперед необхідно звернутися до власників та редакційних рад вітчизняних телепрограм з пропозицією приділити більше уваги подіям, що відбуваються в країні та створювати програми та передачі у яких обговорювати тенденційний та необ’єктивний підхід окремих телеканалів сусідніх держав з наведенням фактичних доказів, відкрити доступ до українських телепрограм сусіднім державам.

Провайдери готові виконувати всі легітимні рішення Нацради на основі чинного законодавства, але вбачаючи вищенаведене,  відключення російських каналів є запізнілим кроком.

Ці питання інформаційної безпеки мають бути предметом всебічного обговорення тільки після зменшення соціальної напруги у суспільстві.

Задля уникнення загострення суспільно-політичної кризи, Асоціація переконливо закликала в.о. Президента країни і Голову РНБО Олександра Турчинова, Секретаря РНБО Андрія Парубій і Голову Комітету ВРУ свободи слова Миколу Томенка  вжити заходи відповідного реагування та скасувати заклик щодо відключення російських телепрограм.  

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей