До уваги операторів та провайдерів телекомунікацій!

. Опубліковано в Новини за 2020р

22.12.2020 прийнято рішення НКРЗІ № 513 «Про надання операторам, провайдерам телекомунікацій запиту на отримання інформації».

Відповідно до пунктів 1 та 2 зазначеного рішення операторам, провайдерам телекомунікацій, телекомунікацій, що надають послуги проводового та безпроводового доступу до Інтернету, в термін до 12 січня 2021 року необхідно надати НКРЗІ інформацію щодо можливості фактичного надання послуги проводового та безпроводового доступу до Інтернету станом на 01.12.2020 за відповідною формою.

ДО УВАГИ ПРОВАЙДЕРІВ ПРОГРАМНОХ ПОСЛУГИ!

. Опубліковано в Новини за 2020р

Щодо припинення ретрансляції телепрограми hromadske

hrom

10 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію ГО «Громадське телебачення» (hromadske) на супутникове мовлення, що також позбавляє мовника можливості ретранслюватися в кабельних мережах.

Заяву про анулювання ліцензії подало саме hromadske у зв’язку з відсутністю фінансування.

У зв’язку з анулюванням ліцензії каналу, ліцензійні договори на право розповсюдження телепрограми hromadske, укладені з ТОВ «УТС ДИСТРИБ’ЮШН», припиняють свою дію 10.12.2020 р.

https://detector.media/rinok/article/183224/2020-12-10-hromadske-vidmovylosya-vid-televiziynoi-litsenzii-ta-perekhodyt-u-dydzhytal/

 

Рада приняла закон об электронных коммуникациях

. Опубліковано в Новини за 2020р

Рада приняла во втором чтении законопроект об электронных коммуникациях. Ранее он был направлен на доработку после вето президента Зеленского. Закон заменит собой законы «О телекоммуникациях» и «О радиочастотном ресурсе Украины».

Соответствующий законопроект поддержали 228 депутатов. Ждем опубликования.

НКРЗІ визначила показники якості телекомунікаційних послуг, які підлягають випробуванню протягом 2021 року

. Опубліковано в Новини за 2020р

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації на своєму черговому засіданні, що відбулося 08 грудня 2020 року, прийняла рішення № 475  про затвердження переліків показників якості послуг, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2022 році та відповідному проведенні випробувань протягом 2021 року.

ДО УВАГИ ПРОВАЙДЕРІВ ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ!

. Опубліковано в Новини за 2020р

26 листопада 2020 року (четвер) Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розгляне  проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Стратегії інформаційної реінтеграції Донецької та Луганської областей», який повторно надійшов на погодження від Міністерства культури та інформаційної політики України.

Початок засідання о 11.00. Зазвичай перебіг засідання транслюється он-лайн. Посилання на он-лайн трансляцію розміщується на офіційному сайті Нацради https://www.nrada.gov.ua/.

Нагадаємо, що  метою збереження функціонування вітчизняних провайдерів програмної послуги в районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС), Асоціація «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим'юк з проханням ініціювати заходи щодо державної підтримки провайдерів у зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2 .

ЗВЕРНЕННЯ АСОЦІАЦІЇ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА»

. Опубліковано в Новини за 2020р

logoUTSАСОЦІАЦІЯ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» звернулася до Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо необхідності державної підтримки провайдерів програмної послуги, які здійснюють діяльність у районі проведення Операції об’єднаних сил.

 

З метою збереження та підтримки діяльності провайдерів програмної послуги, які здійснюють ретрансляцію телепрограм в районі проведення Операції об’єднаних сил (ООС), сприяння інформаційної безпеки країни, Асоціація «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА», як професійне об'єднання провайдерів програмної послуги, звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Віце-прем'єр-міністра України-Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з проханням ініціювати заходи щодо державної підтримки провайдерів програної послуги, які здійснюють діяльність у зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2.

На сьогодні ці провайдери опинилися в дуже скрутному становищі. Українські медіагрупи - постачальники основного українського контенту, запровадили на 2021 р. підвищення ліцензійної плати на 30%,  що зокрема для провайдерів аналогового кабельного телебачення є непомірним тягарем.

Збільшення собівартості послуг змушує провайдерів збільшувати тарифи на програмні  послуги для споживачів. Низька платоспроможність населення в умовах фінансової нестабільності та коронокризи спонукає абонентів відмовлятися від дорогих послуг кабельного телебачення та переходити на безкоштовний цифровий ефір.

Зеленский ветировал законопроект об электронных коммуникациях

. Опубліковано в Новини за 2020р

Президент Украины Владимир Зеленский не подписал законопроект № 3014 об электронных коммуникациях, направив его на доработку.
 

Документ определяет полномочия государства по управлению и регулированию деятельности в сфере электронных коммуникаций. Он устанавливает права, обязанности и принципы ответственности физических и юридических лиц, которые участвуют в данной деятельности или пользуются электронными коммуникационными услугами.

 
 

Набула чинності оновлена інструкція про проведення перевірок Нацрадою

. Опубліковано в Новини за 2020р

30 жовтня в Офіційному віснику України № 85 було опубліковане рішення Національної ради, яким затверджені зміни до Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення. Отже, після реєстрації в Міністерстві юстиції і офіційного оприлюднення нормативно-правовий акт набув чинності в оновленій редакції.

Розширено перелік відкритих даних, які підлягають оприлюдненню НКРЗI

. Опубліковано в Новини за 2020р

Кабмін вніс зміни у додаток до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 р. №835. Зокрема, передбачено розширення переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню НКРЗI у формі відкритих даних.

Так, до переліку включено:

періодичну звітність операторів, провайдерів телекомунікацій, крім такої, що містить фінансові показники їх діяльності;

інформацію про покриття Iнтернету, технології, швидкості та кількість абонентів у розрізі кожного населеного пункту, що надається операторами та провайдерами телекомунікацій у рамках відповіді на запити НКРЗI.

Постанова КМУ від 23.09.2020 р. №870 набирає чинності з дня опублікування

Національна рада затвердила План проведення виїзних перевірок на ІV квартал 2020 року та внесла зміни у Плани за попередні квартали

. Опубліковано в Новини за 2020р

17 вересня Національна рада ухвалила низку рішень щодо Планів проведення виїзних перевірок телерадіоорганізацій України. Так, на засіданні було затверджено План на ІV квартал 2020 року та внесено зміни до Планів на ІV квартал 2019 року і ІІІ квартал 2020 року.  

НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг»

. Опубліковано в Новини за 2020р

Комісією на засіданні 25.08.2020 схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг» стосовно врегулювання відносин, пов’язаних із захистом прав споживачів під час замовлення, отримання контент-послуг та відмови від них (далі – проект змін до Правил), яким пропонується:

На чорноморському узбережжі курортної зони Херсонщини припинено трансляцію обмежених для показу іноземних програм

. Опубліковано в Новини за 2020р

У курортному селищі Хорли Каланчацького району Херсонської області припинено показ телеканалів після профілактичного розяснення про заборону трансляції іноземних програм, стосовно яких встановлено обмеження щодо розповсюдження на території України.

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей