Нові нормативно-правові акти медіарегулятора і анулювання ліцензій через санкції РНБО – результати засідання Національної ради 8 червня

. Опубліковано в Новини за 2023р

Національна рада на засіданні 8 червня затвердила ще два нормативно-правові акти для імплементації Закону України «Про медіа», анулювала ліцензії 11 суб’єктам у сфері медіа, а також видала нові дозволи на тимчасове мовлення. Про рішення Національної ради – далі.

За результатами громадського обговорення Національна рада затвердила ще два нормативно-правові акти, розроблені на виконання Закону України «Про медіа». Це:

 – Положення про Перелік аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора. Документ, за словами члена Національної ради Олександра Бурмагіна, запустить один із механізмів 9 Розділу Закону України «Про медіа», який стосується протидії інформаційній експансії і діям держави-агресора. «Він дасть змогу найближчим часом запустити певні механізми блокування ресурсів, які держава-агресор використовує для поширення своєї пропаганди, свого культурного простору та іншого шкідливого для України контенту», – зауважив він;

– Методика обліку кількості користувачів медіа-сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів та порядок подання цієї інформації Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Олександр Бурмагін пояснив, що Закон зобов’язує провайдерів надавати таку інформацію, але в довільній формі. Щоб спростити і регулятору, і суб’єктам цю процедуру, у цьому акті була затверджена форма для подачі інформації про кількість користувачів медіа-сервісів згідно з процедурою, передбаченою Законом «Про медіа».

Нормативно-правові акти Національної ради будуть оприлюднені на сайті медіарегулятора. Також незабаром буде розміщено інформацію за результатами опрацювання пропозицій і зауважень, що надійшли до цих актів під час громадського обговорення.

Із затвердженням цих двох актів завершилася перша хвиля розробки нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про медіа». Вони стосувалися першочергових питань, пов’язаних із реєстрацією, ліцензуванням суб’єктів у сфері медіа тощо. Наразі в розробці перебувають ще 11 актів щодо дещо відкладених звітних, стратегічних питань. 

Національна рада розглянула питання про видачу дозволів на тимчасове мовлення. Зі збільшеною потужністю передавачів  на частоті 99,0 МГц у Херсоні мовитиме радіостанція «Армія FM – військове радіо» Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України, а «Радіо «Промінь» Національної суспільної телерадіокомпанії України –  на частотах 100,3 МГц у м. Краматорську Донецької області і 88,8 МГц у м. Миколаєві.

Позивні радіомовника з Харкова «NovaLine» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+») звучатимуть у двох містах – Запоріжжі і Богодухові Харківської області на частотах 97,4 МГц у та 97,6 МГц відповідно.

На 3-ій програмі 41 ТВК у м. Дубно Рівненської області на основі тимчасового дозволу мовитиме ПП «Телерадіокомпанія «Сфера-ТВ». Усі дозволи видані на 1 рік.

Регулятор скасував реєстрацію провайдера аудіовізуальних сервісів ПП ФІРМИ «Фенікс ВТ», м. Чернівці на його прохання.

Також анульовані ліцензії 11 суб’єктів у сфері медіа.

Семи медіа ліцензії на мовлення анульовані через застосовані до них рішеннями РНБО у 2021 і 2022 роках персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Це такі компанії:

 • ТОВ «Наш 365» («НАШ»), м. Київ;
 • ТОВ «Наша Прага» («Максі-ТВ»), м. Київ;
 • ТОВ «Новини 24 години» («NEWSONE»), м. Київ;
 • ТОВ «ТРК «112-ТВ» («112 Україна»), м. Київ;
 • ТОВ «ТРК «Нові комунікації» («Z ZIK»), м. Львів;
 • ТОВ «Телепростір» («UKRLIVE), м. Київ;
 • ТОВ «Тайм медіа» («ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ»), м. Київ.

Чотирьом компаніям анульовано ліцензії на їхні прохання:

КП «ДС «Калуське міське телебачення» (логотип «КМТ»);  

КП Калуська районна ТРО «Незалежність» Калуської районної ради» – обидва мовники із м. Калуша Івано-Франківської області;

ТОВ «ТРК «S-ТЕТ» (логотип «2+2 S-ТЕТ»);

ТОВ «ТАК ТВ+» (логотип «2+2 Миколаїв») – київські мовники, які транслювалися у Харкові й Миколаєві. Ці компанії далі поширюватимуть свої програми у цифровому стандарті.

Також Національна рада погодила без зауважень проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні», що надійшов на її розгляд від Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

 

https://www.nrada.gov.ua

Наші друзі та партнери

 • timlogo
 • ASTRO Strobel
 • Mediasat
 • ДЕПС Украина
 • WISI
 • Технологии сетей