Розширено перелік відкритих даних, які підлягають оприлюдненню НКРЗI

. Опубликовано в Новости за 2020г

Кабмін вніс зміни у додаток до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 р. №835. Зокрема, передбачено розширення переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню НКРЗI у формі відкритих даних.

Так, до переліку включено:

періодичну звітність операторів, провайдерів телекомунікацій, крім такої, що містить фінансові показники їх діяльності;

інформацію про покриття Iнтернету, технології, швидкості та кількість абонентів у розрізі кожного населеного пункту, що надається операторами та провайдерами телекомунікацій у рамках відповіді на запити НКРЗI.

Постанова КМУ від 23.09.2020 р. №870 набирає чинності з дня опублікування

Національна рада затвердила План проведення виїзних перевірок на ІV квартал 2020 року та внесла зміни у Плани за попередні квартали

. Опубликовано в Новости за 2020г

17 вересня Національна рада ухвалила низку рішень щодо Планів проведення виїзних перевірок телерадіоорганізацій України. Так, на засіданні було затверджено План на ІV квартал 2020 року та внесено зміни до Планів на ІV квартал 2019 року і ІІІ квартал 2020 року.  

НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг»

. Опубликовано в Новости за 2020г

Комісією на засіданні 25.08.2020 схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг» стосовно врегулювання відносин, пов’язаних із захистом прав споживачів під час замовлення, отримання контент-послуг та відмови від них (далі – проект змін до Правил), яким пропонується:

На чорноморському узбережжі курортної зони Херсонщини припинено трансляцію обмежених для показу іноземних програм

. Опубликовано в Новости за 2020г

У курортному селищі Хорли Каланчацького району Херсонської області припинено показ телеканалів після профілактичного розяснення про заборону трансляції іноземних програм, стосовно яких встановлено обмеження щодо розповсюдження на території України.

Озвучили сроки. Вианет закодирует свои каналы на спутнике

. Опубликовано в Новости за 2020г

Ряд тематических каналов компании Вианет Рудольфа Кирноса пропадут из открытого доступа на спутнике до конца лета.

Компания Вианет закодирует свои каналы Niki Kids, Niki Junior, EU Music и 4ever Music на спутнике до конца лета.

На громадське обговорення винесено проєкт Порядку формування Переліку програм іноземних ТРО, що ретранслюються

. Опубликовано в Новости за 2020г

31 липня Національна рада виносить на громадське обговорення проєкт Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Пропозиції та зауваження до проєкту регуляторного акта можна надсилати протягом місяця з дня його оприлюднення.

На громадське обговорення винесено проект змін до Інструкції про порядок здійснення моніторингу і проведення перевірок

. Опубликовано в Новости за 2020г

17 липня Національна рада виносить на громадське обговорення проєкт Змін до Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.
 

АСОЦІАЦІЯ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» ЗАКЛИКАЛА ВЕРХОВНУ РАДУ УКРАЇНИ ПІДТРИМАТИ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО МЕДІА»

. Опубликовано в Новости за 2020г

АСОЦІАЦІЯ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» направила звернення Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову та народним депутатам України  з проханням  підтримати доопрацьований Проект Закону України «Про медіа», реєстр. №2693-д від 02.07.2020.:

 Щодо підтримки законопроекту
№2693-д від 02.07.2020 р. «Про медіа»

Шановні народні депутати!

Асоціація «Укртелемережа» є добровільним професійним об'єднанням провайдерів програмної послуги та операторів телекомунікацій. 

Звертаємось до Вас з приводу наступного:

Переконливо просимо підтримати у першому читанні доопрацьований Проект Закону України «Про медіа», реєстр. № 2693-д від 02.07.2020 р.

Прийняття законопроекту «Про медіа» є зобов'язанням України  перед Європейським Союзом та цілком відповідає європейським стандартам, до виконання яких прагне наша країна. Законопроект спрямований на розвиток  конкурентного середовища у сфері медіа через встановлення рівних умов для всіх суб'єктів господарювання незалежно від використаних технологій. 

Законодавство у сфері телебачення і радіомовлення вже давно потребує оновлення. Нажаль діючий Закон України «Про телебачення і радіомовлення» не відповідає реаліям часу, оскілки його було прийнято 14 років тому. Закон встановлює зайве ліцензування провайдерів програмної послуги, які не використовують обмежений ресурс, не містить правових норм, які призвані врегулювати використання нових технологій (IPTV і OTT), тощо. 

Законопроект, навпаки, містить багато прогресивних правових норм, що сприятимуть розвитку діяльності провайдерів програмної послуги та інших суб’єктів медіа ринку: впровадження процедури реєстрації для суб'єктів, які не використовують радіочастотний ресурс, застосування електронного документообігу та електронних кабінетів реєстрантів/ліцензіатів, тощо.

Слід також зазначити, що деякі правові норми законопроекту ми не підтримуємо. На наш погляд, положення про впровадження універсального медіа-сервісу (ст.28 законопроекту), встановлення для місцевих провайдерів надмірних обов'язків у порівнянні з загальнонаціональними провайдерами; впровадження додаткової щоквартальної звітності про абонентів провайдерів аудіовізуальних сервісів без визначення критеріїв їх змісту; вимоги введення обліку, методики - є дискримінаційними.

Є непрогресивним та небезпечним для свободи слова в Україні відсутність у законопроекті вимоги про юстування регуляторних актів Національної ради.

З метою удосконалення документу просимо доручити Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики створити робочу групу з доопрацювання законопроекту до другого читання, до якої могли б увійти усі зацікавлені особи та представники галузевих асоціацій. 

 

Асоціація «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА»
www.uts.dn.ua
logoUTS

НКРЗІ:

. Опубликовано в Новости за 2020г

До уваги операторів та провайдерів телекомунікацій!

Відповідно до Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації, затвердженого рішенням НКРЗІ від 05.04.2016 №180 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 травня 2016 року за № 739/28869», згідно з пунктом 5 якого усі оператори, провайдери телекомунікацій, які включені до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, безоплатно надають НКРЗІ квартальну та річну звітність державною мовою в обсягах, формах та строки, визначені цим Порядком.

Нагадуємо, що з 01 липня поточного року розпочато новий  звітний період за 6 місяців 2020 року.

Для зручності подання звітності, операторам провайдерам телекомунікацій пропонується подавати свої звіти через Систему електронної звітності НКРЗІ*.

* Відповідно до пункту 7 Розділу ІІ Порядку Звітності надання звітності в електронній формі здійснюється на офіційному веб-сайті НКРЗІ в розділі «Звітність операторів, провайдерів телекомунікацій» за допомогою відповідних програмних засобів, з накладанням електронного цифрового підпису. У цьому випадку оператор, провайдер телекомунікацій має право не подавати звітність в паперовій формі.

 

https://nkrzi.gov.ua

 

На Житомирщині припинено незаконну діяльність провайдера програмної послуги

. Опубликовано в Новости за 2020г

Завдяки зусиллям представника Національної ради у Житомирській області Івана Натикача та правоохоронних органів припинено діяльність підприємця, який без відповідних дозвільних документів усупереч законодавчим вимогам надавав послуги доступу до телевізійних програм мешканцям села. Згідно із частиною першою статі 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для організації діяльності провайдера програмної послуги суб’єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) у Національній раді.

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей