Нацрада оголосила попередження низці цифрових телеканалів

. Опубликовано в Новости за 2014г

25 вересня регуляторний орган ухвалив рішення про застосування санкції «оголошення попередження» до телеканалів «ЕСКУЛАП-TV», «ВІНТАЖ ТВ» і «Dobro», що мовлять у багатоканальних телемережах МХ-5 і МХ-3.Основні порушення – недотримання умов ліцензії і визначеної програмної концепції мовлення.

Так, перевіркою ТОВ «Аспера 2011» (логотип «ЕСКУЛАП-TV») встановлено, що збільшено обсяг вітчизняних, інформаційних, просвітницьких передач і фільмопоказу, зменшено обсяг категорії «інше», зовсім немає дитячих програм. Також змінено логотип. Крім того, в ефірі телекомпанії фільми транслювалися без позначок класифікації відеопродукції, що є порушенням Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Представник компанії Валерій Межинський пояснив, що багато із виявлених порушень нині вже усунені. Нове керівництво каналу активно працює над його розвитком, створенням нової студії, команди працівників, наповненням ефіру, виробництвом нових програм. І завдання мовника – працювати відповідно до умов своєї ліцензії.

ТОВ «КОРОНА САНРАЙС» (логотип «ВІНТАЖ ТВ») значно збільшило обсяг вітчизняних, інформаційних передач і фільмопоказу. Взагалі в ефірі немає власних, розважальних передач, а із категорії «інше» - елементів оформлення ефіру, анонсів, телеторгівлі. Крім того, адреса, відомості про власника, директора, склад редакційної ради, логотип, поштову адресу не відповідають зазначеним у ліцензії. Також без позначок класифікації відеопродукції в ефірі телекомпанії транслюються фільми.

За словами директора телеканалу Олесі Кисіль, частину порушень компанія уже виправила. Наразі готуються документи для зміни програмної концепції мовлення. Канал вирішив шукати формат і нішу, які будуть незайняті на ринку і водночас цікаві глядачеві.

Позапланова перевірка ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (логотип «Dobro») засвідчила, що мовник із 2 год. до 16 год. 32 хв. на добу збільшив обсяг телеторгівлі, зменшив частку власних, інформаційних, просвітницьких, дитячих передач, а з категорії «інше» - елементів оформлення ефіру та анонсів. Не транслюються розважальні передачі, немає фільмопоказу і реклами. Крім того, адреса, відомості про директора, адреса студійних приміщень не відповідають зазначеним у ліцензії, телекомпанія невчасно подала до Національної ради заяву на переоформлення ліцензії.

Генеральний продюсер телеканалу «Dobro» Сергій Амелічев визнав порушення і зазначив, що останні 2 тижні компанія виконує умови ліцензії.

Усіх цих мовників зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій та чинного законодавства й упродовж двох тижнів після цього подати до Національної ради звіт.

Позапланову перевірку ТОВ «ГОЛДБЕРРІ» (логотип «g») провести не вдалося, оскільки за адресою, зазначеною в ліцензії та ліцензійній справі телерадіоорганізації, компанії виявлено не було. Новий директор каналу Катерина Єрмолович повідомила, що недавно ТОВ «ГОЛДБЕРРІ» подало документи до регуляторного органу на переоформлення. З метою з’ясування, чи дотримується ліцензіат вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» йому призначено додаткову позапланову перевірку.

Нацрада

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей