«УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» разом з іншими профільними об’єднаннями звернулися до Нацради щодо надання роз'яснень про необхідність укладення угод на телепрограми УПП

. Опубликовано в Новости за 2015г

До профільних асоціацій провайдерів програмної послуги надходять звернення від провайдерів, які занепокоєні зміною українськими мовниками ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК» (ICTV), ТОВ «Новий канал» (Новий канал), ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр-СТБ»(СТБ) політики розповсюдження телепрограм, які входять до складу універсальної програмної послуги (УПП). З 01.03.2015 р. виключні права на укладання ліцензійних договорів на право ретрансляції телепрограм ICTV, Новий канал, СТБ були передані компанії ТОВ «СТАРЛАЙТ ДІДЖИТАЛ».

Новий представник правовласників змінив політику розповсюдження телепрограм, зокрема йдеться про встановлення щомісячної ліцензійної плати за використання телепрограм, що входять до складу УПП, що свідчить про перехід групи каналів з рекламної до змішаної (рекламна і «pay TV») моделі бізнесу телебачення.

У зв'язку з цим провайдери програмної послуги опинилися в ситуації, коли з одного боку вони зобов'язані розповсюджувати телепрограми УПП на виконання Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (надалі - Закон), з іншого – виникає необхідність придбання прав на ретрансляцію телепрограм.

Укладення угод на цей час ускладнюється непорозумінням між представниками двох видів діяльності у сфері телебачення і радіомовлення: УПП – це право або обов'язок провайдера? Якщо це право, використання УПП залежить від особистого бажання щодо співробітництва шляхом укладення угоди. Якщо УПП – це обов'язок, то навіщо придбати права?

Зважаючи на це члени робочої групи з питань діяльності провайдерів при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення звернулися до останньої з проханням надати роз'яснення:

1. Чи є Закон України «Про телебачення і радіомовлення» спеціальним законодавством для врегулювання діяльності провайдерів програмної послуги?

2. Чи виникає обов'язок у провайдера програмної послуги ретранслювати телепрограми, які включені до складу УПП, якщо провайдером програмної послуги не укладено договору з представником правовласника на придбання права на ретрансляцію телепрограми?

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей