Методику ліцензійного збору хочуть прив’язати до прожиткового мінімуму замість мінімальної зарплати

. Опубликовано в Новости за 2017г

Державний комітет телебачення і радіомовлення і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення хочуть знову змінити Методику розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, прив’язавши формули розрахунків до прожиткового мінімуму замість мінімальної зарплати.

23 січня Держкомтелерадіо оприлюднив проект постанови Кабінету Міністрів України про зміни до Методики на своєму сайті, а 24 січня Нацрада на своєму засіданні погодила проект без зауважень.

В пояснювальній записці до проекту відомства нагадують, що у зв’язку зі збільшенням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати вдвічі, до 3200 грн, розмір ліцензійного збору збільшується вдвічі. А підвищення розміру ліцензійного збору тягне за собою й підвищення розмірів штрафів за порушення мовниками і провайдерами законодавства про телебачення і радіомовлення (адже розмір штрафів розраховується у відсотковому еквіваленті до розміру ліцензійного збору).

«Така ситуація негативно вплине на економічні показники ліцензіатів Національної ради та може призвести до численних випадків скорочення і навіть припинення економічної діяльності окремих суб’єктів господарювання у галузі телебачення і радіомовлення. З огляду на те, що абсолютну більшість ліцензіатів складають суб’єкти середнього, малого та мікробізнесу, значне підвищення розміру ліцензійного збору у сфері телебачення і радіомовлення позначиться на найбільш економічно вразливих суб’єктах господарювання», - йдеться в пояснювальній записці.

Зазначимо, що розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік встановлено такий: з 1 січня 2017 року – 1544 грн, з 1 травня – 1624 грн, з 1 грудня – 1700 грн.

Нагадаємо, що з нового року набула чинності нова Методика розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, затверджена постановою Кабінету міністрів України № 1014 від 28 грудня. Усі формули, як і в попередній Методиці, прив’язані до розміру мінімальної зарплати. Але оскільки з 1 січня 2017 року вона зросла вдвічі — до 3200 грн — то й усі ліцензійні збори зростуть щонайменше вдвічі. Та насправді ліцензійні збори подорожчали більш ніж удвічі, оскільки в Методиці змінилися формули, додалися нові коефіцієнти, змінилася політика знижок і надбавок.

detector.media

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей