Нацрада підтримала перенесення вимкнення аналогового ТБ ще на рік

. Опубліковано в Новости за 2017г

29 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення погодила без зауважень проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», який передбачає перенесення вимкнення аналогового телебачення з 30 червня 2017 року на 30 червня 2018 року.

Згідно з чинним Планом використання радіочастотного ресурсу, аналогове ТБ має бути вимкнено 30 червня 2017 року. Проект передбачає продовження використання технології аналогового телевізійного мовлення в Україні до 30 червня 2018 року.

Після погодження проекту Нацрадою, він буде винесений на ухвалення на засіданні уряду, повідомив голова Нацради Юрій Артеменко.

«Строки вимкнення визначатиме Кабмін. Наша позиція наступна: вимикати аналогове телебачення потрібно, коли буде максимальне покриття цифровим сигналом і максимальна забезпеченість телевізійними тюнерами. Останнє залежить від фінансування з державного бюджету, тобто від Кабміну», - сказав пан Артеменко.

Як писав «Детектор медіа», 20 червня проект постанови без зауважень погодила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року Кабінет міністрів України визначив нову дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року, і вніс відповідні зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу. Попередній План передбачав кінцеву дату використання аналогового ТБ 1 січня 2016 року.

26 жовтня 2016 року Кабінет міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно із цим планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачою державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

На початку 2017 року стало відомо, що медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. 27 січня медіагрупа «1+1 медіа» поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

9 лютого члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не підтримали пропозиції свого колеги Олега Черниша записати пункт про звернення до Держспецзв’язку щодо продовження використання технології аналогового ефірного мовлення до 30 червня 2018 року.

У березні «Телекомунікаційна палата України» надіслала звернення до прем’єр-міністра України та державних регуляторних органів відносно переходу України на цифровий стандарт телерадіомовлення у визначені строки.

На початку квітня директор «Медіа Групи Україна» Євген Лященко розповів про останні домовленості медіагруп і регуляторних органів, за якими у 2017 року має розпочатися поетапне відключення аналогового ТБ по областях, а повне вимкнення аналогового сигналу має відбутися в лютому 2018-го.

Станом на червень 2017 року ніякого поетапного вимкнення аналогового сигналу в Україні так і не розпочалося.

На початку червня на конференції в Одесі член Нацради Олег Черниш повідомив, що Нацрада готує лист до Держспецзв’язку, в якому запропонує перенести термін відключення аналогу. На його думку, це має бути 30 червня 2020 року. «Яка дата буде – ще не визначено. У нас немає єдиної точки зору. З моєї точки зору, то це може бути 30 червня 2020 року, коли завершаться всі вибори, коли за планами Міжнародного союзу електрозв’язку передбачається вимкнення передавачів у другому цифровому дивіденді. Але це не значить, що телекомпанії, які несуть подвійне фінансове навантаження, не зможуть подати заяву про анулювання їхніх ліцензій на аналогове ефірне мовлення. Ринок може сам відрегулювати це питання», - сказав він.

Два роки тому, 17 червня 2015 року, завершився період, за який Україна разом з іншими країнами Європи, Азії та Африки мала перейти на цифровий стандарт ефірного телемовлення відповідно до міжнародних зобов’язань за угодою «Женева-2006». Однак цього так і не сталося, тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.

detector.media

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей