Нацрада виставляє на конкурс вільні 120 місць у мультиплексі МХ-5 «Зеонбуду»

. Опубликовано в Новости за 2017г

НАЦРАДА21 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити конкурс на вільні місця в цифровому мультиплексі МХ-5 компанії «Зеонбуд» для регіонального та місцевого мовлення в стандарті DVB-T2, а також затвердила конкурсні умови.

На конкурс будуть виставлені 120 вільних місць у мультиплексі у 85 населених пунктах (усюди обсяг мовлення – 24 години на добу): у 35 населених пунктах – по 2 вільних місця в мультиплексі, у 50 населених пунктах – по 1 вільному місці. У тому числі – вільні місця в шести обласних центрах: Кропивницький, Полтава, Тернопіль, Харків, Черкаси та Чернігів.

Конкурсні умови передбачають низку вимог до програмної концепції:

 • обсяг ведення передач українською мовою згідно з чинним законодавством;
 • рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційно-аналітичних програм;
 • рекомендовано розміщення дитячих передач;
 • здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників;
 • проведення ТРО інформаційнл-рекламної кампанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Нацрада не включає до цього конкурсу вільні місця в МХ-5 у Криму. На думку виконавчого секретаря Нацради Олександра Ільяшенка, з політичної точки зору буде гірше, якщо конкурс оголосять, а на нього не подасться жоден мовник (адже фактично вони не зможуть мовити в окупованому Криму). Але частотний ресурс у Криму все одно належить Україні, наголосив член Нацради Сергій Костинський.

Член Нацради Олег Черниш зауважив, що цей конкурс повністю не вирішить питання забезпечення цифровими ліцензіями місцевих і регіональних телекомпаній, які досі їх не мають. Адже цифрових ліцензій не мають понад 100 компаній, а з них тільки близько 20 зможуть їх отримати в цьому конкурсі. На його думку, слід розглянути питання про розширення мультиплексу МХ-5 «Зеонбуду», щоб забезпечити ліцензіями решту понад 80 компаній. А наразі Нацрада йде назустріч «Зеонбуду», адже нові ліцензіати почнуть оплачувати його послуги з розповсюдження сигналу.

У відповідь голова Нацради Юрій Артеменко заявив: «Я точно не йду назустріч “Зеонбуду”, я йду назустріч побажанням мовників».

Олександр Ільяшенко в продовження думки пана Черниша додав: «Провівши цей конкурс, ми зможемо зробити подальший аналіз і визначити, як вирішити ситуацію з тими мовниками, які залишаться без ліцензій».

Нагадаємо, що в мультиплексі МХ-5 «Зеонбуду» для регіонального та місцевого мовлення передбачено по 4 місця в кожному населеному пункті, які охоплює мережа «Зеонбуду». Решта 4 місця в мультиплексі передбачені для загальнонаціональних мовників. Попередні конкурси на вільні місця в МХ-5 для регіонального та місцевого мовлення проводила Нацрада минулого скликання у 2011 і 2012 роках. Відтоді в мультиплексі залишилося понад сотня вільних місць, а крім того з того часу частина регіональних і місцевих мовників відмовилися від своїх ліцензій, які були анульовані Нацрадою.

http://detector.media

Наши друзья и партнеры

 • timlogo
 • ASTRO Strobel
 • АКТР
 • Mediasat
 • ДЕПС Украина
 • WISI
 • Технологии сетей