У Маріуполі поліцейські демонтували незаконні інтернет-вишки, які місцевий мешканець встановив в обхід законодавства

. Опубликовано в Новости за 2017г

Зловмисник впродовж 6 років не тільки не легалізував свою діяльність, але й перешкоджав повноцінно транслювати сигнал іншим законно створеним підприємствам звязку. В результаті комплексу дій представників кіберполіції, місцевої поліції та співробітників Українського державного центру радіочастот чоловіка викрито. Вилучено речові докази. Наразі зловмисникові повідомлено про підозру у вчиненні 18 таких фактів.Інформація про те, що хтось несанкціоновано втручається в роботу радіомережі, надійшла до правоохоронців від інтернет-провайдера у березні цього року. Саме з цього часу і розпочалося документування незаконного виду діяльності. До роботи було підключено представників Українського державного центру радіочастот, оскільки це перший випадок на Донеччині, коли поліцейські займалися розкриттям такого виду злочину.

- Було встановлено, що місцевий мешканець створив власну мережу, через яку відбувалась передача інтернету на територію, яку не покривали зареєстрвоані провайдери. Як правило, це були наближені села та селища, такі як Талаківка, Комунасо. Чоловік встановив на дахах, як свого будинку, так і на інших висотках, більше 15 вишок, які були здатні транслювати вай-фай на відстань близько 15 кілометрів, - коментує злочин заступник начальника управління – начальник Донецького відділу кіберполіції Департаменту кіберполіції Нацполіції України Павло Ціон.

Клієнтська база була чималою, навіть тоді, коли місцеві провайдери почали потрохи охоплювати вказані населені пункти, послугами зловмисника користувалися близько 70 мешканців, які щомісяця сплачували абонплату від 100 до 150 гривень.

Більш того, від відгородив частину сходового майданчику на першому поверсі свого будинку, та облаштував самовільно зайняту територію під серверну з робочим місцем. Спеціальна программа, яка дозволяла керувати сигналом на відстані, була встановлена й на домашньому компютері.

Що стосується особи радіолюбителя, то це маріуполець 1975 року народження, який раніше не потрапляв до поля зору правоохоронців. Він має відповідну освіту та пояснює, що кілька десятків років захоплюється цим напрямком. До базових знань щоразу додавав нові, спілкуючись з відповідними фахівцями, аж поки не зрозумів, що це може приности непаганий прибуток і бути джерелом доходу для всієї його сімї.

Наразі техніку вилучено, вишки демонтовано. За вказаним фактом розпочато досудове розслідування за ч.1 ст.361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (компютерів), автоматизованих систем, компютерних мереж чи мереж електрозвязку» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від штрафу до позбавлення волі строком до 3 років.

Досудове розслідування триває. Поліцейським належить встановити кількість постраждалих інтернет-провайдерів та повністю відновити клієнтську базу злочинця.

- Хочу відзначити, що з боку Українського центру радіочастот було повна співпраця в розкритті вказаного злочину, тому що в Донецькій області ще не було прецедентів з документування таких видів правопорушень, - зазначив Павло Ціон.

https://news.guru.ua/news/551446/U_Mariupoli_policejski_demontuvali_nezakonni_internet_vishki_jaki_miscevij_meshkanec_vstanoviv_v_obkhid_zakonodavstva_.html

 

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей