В Україні створено вже чотири локальних мультиплекси – Костинський

. Опубліковано в Новости за 2017г

В Україні створено вже чотири локальних мультиплекси – КостинськийЗа останні два роки в Україні створено вже чотири локальні цифрові мультиплекси на Донбасі та півдні України. Про це на брифінгу 27 грудня повідомив член Нацради Сергій Костинський.

 
 

Протягом 2016-2017 року було розбудовано три мультиплекси:

 • 22 ТВК у місті Волноваха Донецької області, там мовлять 6 цифрових телеканалів, оператором мультиплексу є Концерн РРТ.
 • 40 ТВК у селищі Бахмутівка Луганської області, там мовлять 6 цифрових телеканалів, оператор телекомунікацій – КП «Інноваційно-інформаційний центр».
 • 50 ТВК у селищі Чонгар Херсонської області, там мовлять 5 цифрових телеканалів, оператор телекомунікацій – ТОВ «Телемережі України».

27 грудня у результаті цифрового конкурсу створено четвертий локальний мультиплекс в Одеській області. Там мовитимуть 8 телеканалів, оператором мультиплексу є Концерн РРТ. Тобто мультиплекс є державним, сказав пан Костинський.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденкозауважив, що рішення про створення локальних мультиплексів ухвалювала Комісія з питань відновлення мовлення, що діє при Міністерстві інформаційної політики, яка об’єднує представників різних державних відомств, у тому числі Нацради.

«Комісія з відновлення мовлення збирається раз на тиждень, ухвалює нестандартні рішення. Рішення щодо цифрового мовлення на Одещині теж було нестандартним, дуже швидким, ухвалено за сприяння Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики за результатами поїздки представників комітету по Одеській області», - сказав пан Біденко.

Він зауважив, що наразі немає єдиного рішення, як закрити одразу всі «білі плями» покриття українських мовників по всій Україні.

Нагадаємо, 27 грудня Нацрада визначила переможців конкурсу на 8 місць у регіональному мультиплексі Концерну РРТ у 22 містах Одеської області. Переможцями стали:

 1. ТОВ «ТРК “Клуб-ТВ”», Одеса (GTV)
 2. ТОВ «ТРК “Андсер”», Одеса (А1)
 3. ТОВ «ТРК “Південна хвиля-ТВ”», Одеса («Южная волна»)
 4. ТОВ «ТРК “Моя Одеса”», Одеса («Думская.TV»)
 5. ТОВ «Реноме інет», Одеса (Olvia)
 6. ТОВ «ТРК “Одеса 1”», Київ («Одеса 1») – дочірня компанія Прямого каналу
 7. ТОВ «Гравіс», Київ («ПлюсПлюс»)
 8. ТОВ «ТРК “Нова Одеса”», Одеса («Первый городской»)

Рішення про оголошення конкурсу на створення на Одещині мультиплексу з восьми телеканалів у 22 населених пунктах Нацрада прийняла на засіданні 14 вересня. Офіційно конкурс було оголошено 27 вересня. Запуск цифрового телевізійного мовлення в регіоні запланований на кінець 2017 – початок 2018 років.

За тиждень до рішення оголосити конкурс, 7 вересня, Нацрада замовила в УДЦР прорахунок багатоканальної цифрової мережі стандарту DVB-T на 22 частотах у населених пунктах Одеської області.

 

http://detector.media

Наші друзі та партнери

 • timlogo
 • ASTRO Strobel
 • Mediasat
 • ДЕПС Украина
 • WISI
 • Технологии сетей