«Укркосмос» пропонує регіональним телеканалам закодуватися на супутнику і створити свій пакет платного ТБ

. Опубликовано в Новости за 2018г

Державний оператор супутникового зв’язку «Укркосмос» пропонує регіональним телеканалам разом із загальнонаціональними телеканалами закодувати свій сигнал на супутнику та зібратися в один пакет платного телебачення.

Проект пакету регіонального супутникового ТБ презентував представник «Укркосмосу» Володимир Кочевих 16 травня на медіафорумі Kyiv MIT, організованому Незалежною асоціацією телерадіомовників.

Володимир Кочевих нагадав, що чотири найбільші медіагрупи StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та Inter Media Group планують восени закодувати свій супутниковий сигнал (пан Кочевих припускає, що це станеться або наприкінці 2018-го, або на початку 2019 року). За його даними закуплено і техніку для кодування, і тюнери, які будуть поширюватися серед абонентів супутникового ТБ.

«Буде сформовано пакет із 28 українських телеканалів (за іншими даними – з 32 каналів), який буде розповсюджуватися через DTH-платформи Viasat(афілійована з групою «1+1 медіа». – ДМ) і XtraTV (належить «Медіа Групі Україна». – ДМ) з очікуваною вартістю для кінцевого користувача 70 грн на місяць», – зазначив пан Кочевих.

«Тобто Україна плавно і безповоротно переходить до платного телебачення, і весь ринок супутникового ТБ буде сконцентрований на декількох платних DTH-платформах», – узагальнив спікер.

«Укркосмос» пропонує створити пакет із 22 регіональних телеканалів (можливо й більше, але кількість обмежена ємністю, яку виділяє оператор супутника – ізраїльський Spacecom) на супутнику Amos-7, який продаватимуть абонентам у прив’язці до пакету медіагруп за додаткову вартість 5 грн з абонента. «Це умовна вартість, може бути 7-10 грн – залежно від попиту», – зауважив пан Кочевих.

«Укркосмос» розраховує, що за рік-два вдасться зібрати від 300 тис. до 500 тис. абонентів регіонального пакету: «За прогнозами медіагруп, абонентська база кодованих платформ становитиме приблизно 1 млн абонентів (20-25% поточної абонентської бази безкоштовного супутникового ТБ): Viasat претендує на 700 тис. абонентів, XtraTV – на 300 тис. абонентів. Ми очікуємо, що від третини до половини абонентів платного супутникового ТБ будуть зацікавлені в купівлі нашого пакету для перегляду регіональних телеканалів (тобто 300-500 тис. абонентів)».

Разові витрати для регіональних телеканалів, за підрахунками фахівців «Укркосмосу», сягатимуть $ 12 тис.: $ 10 тис. – вартість супутникової ліцензії, $ 2 тис – вартість обладнання для доставки сигналу до станції «Укркосмосу». Щомісячні витрати телеканалу становитимуть близько $ 1 тис.: $ 300 – послуги доставки сигналу до станції, $ 700 – послуга підйому сигналу на супутник.

Кошти від абонплати мають піти на оплату ємності на супутнику Amos-7, а також на платежі медіагрупам за кодування сигналу системою Verimatrix і приєднання до їхніх DTH-платформ (мінімум 1 грн з абонента піде медіагрупам). Щоб покрити вартість ємності на супутнику, проекту необхідно набрати 300 тис. абонентів. «Усе, що понад 300 тис. абонентів – це кешбек, тобто можливість на другий-третій рік компенсувати власні витрати телеканалів», – зазначив пан Кочевих.

З технічної точки зору проект буде реалізовуватися наступним чином. Телеканали доставляють сигнал «Укркосмосу». Той його мультиплексує і передає медіагрупам для кодування системою Verimatrix. Ті повертають закодований пакет назад «Укркосмосу», і він піднімає його зі свого телепорту на виділену ємність на Amos-7. А в кінцевого користувача (абонента однієї з платних DTH-платформ) буде опція вибору додаткового пакета регіональних телеканалів за додаткову плату.

Телеканали, які вже мають супутникові ліцензії та мовлять на супутнику, мають закодувати свій сигнал, щоб приєднатися до пропонованого «Укркосмосом» пулу.

«Цей проект розрахований на тривалу перспективу. Хочемо домовитися із супутниковим оператором на кілька років. Але починати треба вже зараз, отримувати супутникові ліцензії, щоб у вересні (за оптимістичним сценарієм) або з нового року причепити наш вагон до паротягу медіагруп», – закликав представник «Укркосмосу».

В «Укркосмосі» кажуть, що провели попередні перемовини з медіагрупами, але конкретнішу предметну розмову хочуть вести від імені телеканалів, які сформують регіональний пакет.

Нагадаємо, що восени «Укркосмос» презентував регіональним і місцевим телеканалам супутникову технологічну телемережу «Країна ТБ» для обміну контентом. Фактично це закрита мережа доставки сигналу регіональних телеканалів до провайдерів через супутник, яка не потребує отримання супутникової ліцензії. Регіональним телеканалам пропонували протестувати мережу безкоштовно протягом трьох місяців. По завершенні тестового етапу з 12 телеканалів платну співпрацю з «Укркосмосом» продовжили два місцеві телеканали, повідомив у коментарі «Детектору медіа» Володимир Кочевих.

 

http://detector.media

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей