Законопроект про інтернет-цензуру знову був відхилений Радою

. Опубликовано в Новости за 2018г

Підтримали його 158 депутатів, як і в перший раз. Верховна Рада України не підтримала внесення у порядок денний розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері №6688 – у Верховній Раді не вистачило голосів. Рішення було прийнято під час засідання ВР сьогодні, 5 липня.

Підтримали внесення законопроекту про цензуру 158 депутатів. Зокрема, за проголосувала більшість депутатів БПП, Народного фронту і фракції Ляшка. Проте документ у черговий раз не було підтримано більшістю, тому не внесено до розгляду.

Документ був зареєстрований у парламенті 12 червня 2017 року. У порушення норм Регламенту ВР його намагалися винести на розгляд на наступний день – 13 червня. Спроба не вдалася: поіменне голосування набрало лише 158 голосів.  21 червня 2018 року законопроект був знову поданий на розгляд Раді без внесення жодних правок. Автором законопроекту є член комітету з нацбезпеки Іван Вінник.

Прийняття такого закону надасть СБУ право блокувати доступ до певного інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, які встановлюються операторами, телекомунікаційними провайдерами. Крім того, буде створений єдиний реєстр виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Відповідно до законопроекту, порядок блокування інформаційних ресурсів буде встановлювати Кабінет міністрів України.

Провайдерів телекомунікацій самі купуватимуть засоби, необхідні для блокування доступу до інформаційних ресурсів, а також обмеження та припинення надання телекомунікаційних послуг.

Даний законопроект уже тривалий час викликає різку критику з боку правозахисних організацій та міжнародних українських партнерів. Хоча документ не пройшов низку комітетів, все одно був внесений до порядку денного з порушення регламенту. 

 

https://mind.ua

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей