Нацрада виявила ознаки порушення мовних квот на п’яти супутникових каналах

. Опубликовано в Новости за 2018г

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення (Нацрада) зафіксувала ознаки порушення мовних квот на п’яти супутникових телеканалах: «Терра», «Дача», Bolt, «Наука» та «Епоха».

Про це «Детектору медіа» повідомив член Нацради Сергій Костинський.

Частка української мови на цих каналах – менше за 75%: «Терра» (60%), «Дача» (58%), Bolt (57%), «Наука» (55%) та «Епоха» (27%).

Сума штрафу за недотримання мовних квот супутниковими каналами, за інформацією «Детектора медіа»,  в середньому становить 18,5 тис. грн.

Моніторинг  щодо дотримання мовних квот у перехідний період серед супутникових мовників регулятор проводив з січня по травень 2018 року. Досліджувався контент 62 телеканалів. Моніторинг тривав дев’ять місяців. Найвищу частку української мови Нацрада зафіксувала на дитячих, музичних та каналах телепродажу.

Відповідно до даних моніторингу, середній показник частки української мови на супутникових телеканалах у перехідний  період  становить 94%, фактична частка української мови – 67%.

Нагадаємо, з 13 жовтня 2018 року супутникові канали повинні забезпечити відповість свого контенту до нових квот, тобто не менше 75% україномовного продукту у слоті 7.00-22.00. Але відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» до 13 жовтня 2018 року діє перехідний період, коли до частки україномовного продукту зараховувалися всі програми власного виробництва. Після вказаної дати  квоти вступлять у силу повною мірою.

https://detector.media

 

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей