Кодування телеканалів на супутнику може відбутися пізніше травня 2019 року – Ткаченко

. Опубликовано в Новости за 2019г

Фінальна дата кодування українських телеканалів на супутнику може бути трохи зміщена в часі відносно попередніх планів зробити це в травні 2019 року.

Про це в інтерв’ю «Ліга.Бізнес»повідомив генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

«Скоріше за все, [це станеться не в травні, а] трохи пізніше, – сказав він. – На цей процес впливають як внутрішні, так і зовнішні фактори, які не залежать від медіагруп. Нещодавно на сайті президента з’явилася петиція про заборону великим медіагрупам кодувати сигнал своїх супутникових телеканалів. Також є фактор виборів. Ну і в SLM (StarLightMedia. – ДМ)відбувалися внутрішні зміни, а в цьому процесі дуже важливі часові параметри. Через ці зміни трохи відклалися деякі рішення».

Він підтвердив, що новий голова StarLightMedia має прийняти рішення. «Але питання не в голові SLM, а в процедурах. Є компанії, які купують сет-топ-бокси, ці компанії повинні бачити сигнал від медіагруп, що свідчить про те, що вони готові до такого кроку. Наприклад, це можуть бути промо-кампанії на телеканалах. Ми планували, що все відбудеться в грудні, але не сталося так, як ми хотіли», – розповів пан Ткаченко.

Він уточнив, що анонси майбутнього супутникового кодування в грудні з’явилися тільки на каналах «1+1 медіа». «Її (промо-кампанію. – ДМ) не розпочали і, відповідно, після купівлі та постачання першої партії тюнерів далі справа не рушила. А там же є ще й час між замовленням і виготовленням… Першу партію [тюнерів] доставили. Перший крок є, але другого кроку не було зроблено».

«Ми чекаємо консолідованої позиції ринку, – додав він. – З того, що я чув, вони(інші медіагрупи. – ДМ) зацікавлені».

За останніми даними, українські канали на супутнику планували закодуватися в другому кварталі 2019 року. У грудні 2018 року група «1+1 медіа» розпочала двотижневу кампанію з інформування глядачів про майбутнє кодування супутникового сигналу телеканалів. Також у грудні 2018 року до України було доставлено першу партію тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу. Поставку 45 тисяч сет-топ-боксів здійснили медіагрупа «1+1 медіа» разом з імпортером і виробником телевізійного приймального обладнання Strong.

Нагадаємо, влітку 2017 року стало відомо про плани українських медіагруп закодувати свій сигнал на супутнику в першому півріччі 2018 року.

На початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мали кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу.

Однак згодом регулятор змінив позицію. У січні 2018 року Нацрада дозволила телеканалам СТБ і ICTV закодувати супутниковий сигнал і переоформила їхні ліцензії. У квітні 2018 року Нацрада дозволила восьми телеканалам групи Inter Media Group закодувати свій супутниковий сигнал.

У лютому 2018 року плани кодування телеканалів на супутнику перенесли на осінь 2018 року.

У березні група «1+1 медіа» першою з медіагруп підписала угоду на постачання в Україну супутникових телевізійних приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу. Для кодування медіагрупи планують використовувати систему умовного доступу Verimatrix.

Улітку 2018 року стало відомо про перенесення дати початку кодування телеканалів на супутнику у зв’язку із запланованим на серпень-вересень 2018 року вимкненням аналогового ефірного сигналу. Орієнтовно кодування заплановано на травень 2019 року.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення (уже відбулося).

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

 

https://detector.media

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей