Комітет свободи слова планує розглянути проект закону про аудіовізуальні послуги у травні 2019 року

. Опубліковано в Новини за 2019г

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалив план роботи на період десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий-липень 2019 року).

На перше півріччя 2019 року Комітет свободи слова планує розглянути 63 профільні проекти законодавчих актів, в підготовці на розгляд Верховної Ради України яких він є головним. Серед них проект закону № 7397 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зареєстрований у грудні 2017 року. Про це йдеться на сайті комітету.

Також комітет планує розглянути проект постанови № 9329 про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року, який парламент і не проголосував до початку президентської передвиборної кампанії.

У плані комітету й проект закону № 9068 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері, який парламент не включиву грудні до порядку денного. Також проект постанови № 7086 про проведення парламентських слухань про безпеку журналістів в Україні на тему: «Безпека журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи вирішення», що зареєстрована ще 1 листопада 2017року. 

Члени комітету вкотре вносять до плану роботи розгляд проектів законів № 1768 та №1768-1 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо участі іноземних осіб в телеорганізаціях). А проект закону № 8538 про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» від 27 липня 2018 року планують розглянути у липні.

Комітет планує два виїзних засіданнях: до Донецької та Луганської  областей з метою перевірки виконання рекомендацій Комітету щодо зміцнення інформаційної безпеки (червень, липень) та у м. Києві, щоб розглянути питання «Суспільне телебачення і радіомовлення на регіональному рівні: виклики процесу становлення» (червень).

Серед питань, які розглядаються комітетом у порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради, власних рішень, плануються такі: «Проблеми інформаційного мовлення на зарубіжні країни ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (в порядку контролю виконання Закону України «Про  систему іномовлення України»);  «Контент Суспільного мовлення: проблеми росту чи проблеми менеджменту?  в порядку виконання Закону України «Про суспільне телерадіомовлення»)»; «Стан виконання вимог чинного законодавства в процесі роздержавлення друкованих засобів масової інформації за результатами трьох років реформування», а також результати впровадження цифрового мовлення.

У Верховній Раді України пропонується провести у березні-квітні парламентські слухання на тему: «Безпека журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи вирішення».

Комітет свободи слова планує участь у проведенні круглого столу експертів «Забезпечення ефективної роботи  Єдиного веб-порталу використання публічних коштів та стан і перспективи розвитку законодавства у цій сфері» у лютому спільно з Міністерством фінансів України та Центром політичних студій та аналітики «Ейдос». А у червні – в круглому столі експертів на тему: «Стан законодавства у сфері доступу до публічної інформації та сучасні виклики у сфері захисту персональних даних: пошук ефективних рішень» у співпраці з Офісом Ради Європи в Україні, Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України.

 

 

https://detector.media

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей