Організація колективного управління програла суд про укладання договору з харківським провайдером

. Опубліковано в Новини за 2021г

Суд вважає, що провайдер не зобов’язаний укладати договір з ОКУ, а може самостійно укладати договори з правовласниками.

Господарський суд Харківської області відмовив у задоволенні позову громадській спілці «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (КАМП), яка намагалась через суд укласти договір з провайдером ТОВ «Побутрадіотехніка-Телекомпанія Орбіта-ТВ» (Харківська обл, м. Первомайський). Про це йдеться у рішенні суду.

КАМП просила суд визнати укладеним договір з «Орбіта ТВ». Відповідно до його умов провайдер зобов’язаний сплачувати за надання дозволу щоквартально роялті організації. Окрім цього провайдер має щоквартально звітувати про кількість своїх абонентів. Сплачувати роялті він має незалежно від дати підписання договору з 10 квітня 2020 року.

Натомість спілка має прийняти винагороду, сплачену провайдером, і у випадку будь-яких претензій чи скарг їх врегулювати, не залучаючи при цьому компанію і звільняючи її від будь-якої відповідальності.

У додатку вказаний розмір щомісячного тарифу за одного абонента: з 10 квітня 2020 року по 31 грудня 2020 року – 0,40 грн, у 2021 році це 0,90 грн, у 2022 році – 1,5 грн, у 2023 році – 2 грн,. 2024 році – 2,5 грн, у 2025 році – 3 грн.

На думку суду, законодавство України не передбачає відповідальності за відмову від укладання договору з ОКУ.

«Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» передбачає лише, що у такому разі користувач буде самостійно вирішувати претензії, які можливо можуть надходити до нього стосовно певної категорії прав, виду об'єкта авторського права і (або) суміжних прав і способу його використання», – йдеться у рішенні суду.

Відповідно суд вважає, що не укладання договору з ОКУ не позбавляє провайдера можливості самостійно укласти договори з організаціями мовлення (правовласниками телепрограм) на публічне сповіщення іншим особам їх програм шляхом ретрансляції: «У цьому випадку відпадає необхідність укладати ще додатково обов`язковий договір з організацією колективного управління про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав».

Нагадаємо, у лютому 2021 році провайдер «Консолідована телевізійна мережа» виграв суд у КАМПу. Організація колективного управління вимагала стягнення за порушення авторського права у розмірі 793 604,79 грн.

У лютому 2021 року КАМП виграла суд у провайдера «Пролінк» на суму на 660 тис. грн. за порушення авторських прав.

Навесні 2020 року КАМП разом з індустрією погодили тарифи виплати роялті за кабельну ретрансляцію. У результаті переговорів учасники погодили таку модель: у 2020 році провайдери платять ОКУ 40 копійок за абонента, у 2021 році – 90 копійок, у 2022 році – 1,5 грн, у 2023 році – 2 грн, у 2024 році – 2,5 грн, у 2025 – 3 грн.

Восени 2020 року КАМП подала десятки позовів до суду як щодо укладання договорів, так і щодо стягнення компенсації за порушення авторських прав на користь одного із правовласників у розмірі від 223 тис. до 825 тис. грн.

Менеджмент КАМПу переконаний, що шлях судових позовів є прийнятною тактикою для стимулювання ринку платити винагороду за авторські права. Водночас частина провайдерів та профільних юристів переконана, що така тактика суперечить функціям організацій колективного управління, метою яких є збір та розподіл роялті

 

https://detector.media

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей