Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради

. Опубліковано в Новини за 2021р

На ці посади претендувало ще 11 кандидатів. 15 грудня Верховна Рада призначила членами Національної ради з питань телебачення та радіомовлення за своєю квотою Ольга Герасим’юк, Олега Черниша та Олександра Бурмагіна.

Ольга Герасим’юк наразі є головою Нацради, Олег Черниш – її заступником. Олександр Бурмагін – медіаюрист ГО «Платформа прав людини».

Раніше у фракції «Слуги народу» підтвердили, що підтримуватимуть саме ці три кандидатури.

Також на посади в Нацраді претендувало ще 11 кандидатів.

Зазначимо, що ще 4 липня 2019 року завершився п’ятирічний строк повноважень трьох членів Нацради з парламентської четвірки: Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за їхнє звільнення, але вони продовжують виконувати обов'язки до моменту призначення нових членів. Заради такої можливості парламент відкоригував закон, змінивши процедуру ротації членів Нацради. 

На вакантні місця ще у 2019 році подали заявки 15 осіб. Однак після того, як відбулась перевірка інформації кандидатів у березні 2020 року, розпочався карантин. У серпні свої заявки поновило 13 кандидатів. Ольга Хмарук та Олександр Божков свої кандидатури зняли.

Після відновлення можливостей для проведення конкурсу у часи карантину Верховна Рада вирішила поновити конкурс на відбір членів Нацради за своєю квотою. 

Під час розгляду кандидатур у комітеті Ольга Герасим’юк зазначила, що пріоритетом для неї є інформаційна безпека. Також вона згадала про підтримку мовників та провайдерів на межі окупованих територій: «Ми маємо добитись статусу територій з особливим режимом мовлення».  

Крім цього, вона звернула увагу на роботу із досягнення максимально безпечних норм в онлайні, а також на нагляд за додержанням квот. Ольга вважає пріоритетними напрямками регулювання та співрегулювання, розвиток СМ тощо.

Олександр Бурмагін презентуючи свій досвід, зазначив, що він співпрацює як експерт із програмою ООН, офісом Ради Європи, Венеціанською комісію. Останні п’ять років розробляв законопроєкти, один з них – закон «Про медіа».

«Україна зараз в складному інформаційному становищі. Проблемою також є те, що застаріле законодавство. На мою думку, у таких складних умовах роль регулятора є вирішальною та значною. Має збалансувати інтереси держави, аудиторії та компаній, які працюють на ринку», – сказав він.

А Олег Черниш планував продовжувати працювати над впровадженням цифрового мовлення, розвитком мереж СМ та роботою з провайдерами.

Нагадаємо, наприкінці вересня парламентський Комітет з питань свободи слова, який очолює Нестор Шуфрич, висловив занепокоєння щодо відсутності ротації членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. І з цього приводу комітет вирішив звернутися до спікера Верховної Ради.

 

«Детектор медіа»

https://detector.media/rinok/article/194814/2021-12-15-verkhovna-rada-obrala-gerasymyuk-burmagina-ta-chernysha-chlenamy-natsrady/

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей