«Армія ТБ» на супутнику, «AzTV» – у переліку іноземних програм – про результати засідання Національної ради 23 березня

. Опубліковано в Новини за 2023р

Центральна телерадіостудія Міністерства оборони запускає телеканал «Армія ТБ», до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються Національна рада внесла азербайджанського мовника. Також вона видала дозволи на тимчасове мовлення ще шести компаніям і відзначила нагородами свого представника в Херсонській областіСергія Мовчана та працівників СБУ з нагоди їх професійного свята. Про рішення, ухвалені на засіданні 23 березня, – далі.

 

Медіарегулятор вирішив нагородити Почесною відзнакою Національної ради «За розбудову телерадіоінформаційного простору України» представника в Херсонській області Сергія Мовчана. Під час окупації він перебував у надзвичайно тяжких обставинах, був змушений переховуватися і увесь цей час продовжував працювати, перебував під ризиком для свого життя і виконував свої обов’язки сумлінно і чесно, розповіла голова Національної ради Ольга Герасим’юк. «Ми сьогодні хочемо з вдячністю за цю роботу і з повагою до нашого колеги за багаторічну сумлінну працю  і високий професіоналізм нагородити колегу Почесною відзнакою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Він – воїн інформаційного фронту», – сказала вона.

Почесними грамотами Національної ради відзначать співробітників Служби безпеки України – за значний особистий внесок і високий професіоналізм у захисті інформаційного простору, протидії дезінформації та ворожій пропаганді, багаторічну ефективну співпрацю та з нагоди професійного свята – Дня Служби безпеки України.

Національна рада погодила без зауважень проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» і надішле своє рішення до Міністерства юстиції України. Постановою пропонується внести зміни щодо регулювання надсилання обов’язкових примірників друкованих видань. Раніше друковані видання надсилали  обов’язкові примірники до Міністерства юстиції або його регіональних представництв. Наразі Закон України «Про медіа» визначає, що опікуватися друкованими медіа буде Національна рада. Після комунікації державні органи спільно вирішили вилучити з чинного законодавства норму про надсилання обов’язкових примірників, тож для друкованих медіа зникне цей обов’язок.

Регулятор вніс зміни до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Його доповнено державним азербайджанським телеканалом «AzTV», який є  інформаційно-розважального спрямування і виходить цілодобово азербайджанською мовою. Також на прохання правовласника було змінено логотип іспанської програми «FlixSnip» – тепер його виконано замість світло-голубого в помаранчевому кольорі.

На основі Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні Національна рада видала дозволи на тимчасове мовлення на воєнний час шести ліцензіатам. Центральна телестудія Міністерства оборони України (позивні «Армія FM – військове радіо»), м. Київ, транслюватиме свої передачі на частоті 91,1 МГц у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, а ПП «ТРК «Ефір-Р» (позивні «Радіо накипіло»), м. Київ, − на частотах 90,5 МГц у м. Балаклії, 100,2 МГц у м. Вовчанську, 107,5 МГц у смт Близнюках, 92,2 МГц у м. Харкові, ТОВ «ТРВК «Комра» (позивні «Best FM»), м. Київ, − на частоті 68,09 МГц  у c. Білогородці Бучанського району Київської області; ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+» (позивні «NovaLine»), м. Харків, − на частоті 92,9 МГц у м. Сумах. Два телеканали мовитимуть у цифрі: ТОВ «Рєал Істейт-ТВ» (логотип «бігуді»), м. Київ, − на вільному каналі цифрової телемережі МХ-1 у стандарті DVB-T2, а ТОВ «Хмарочос медіа» (логотип «ОЦЕ»), м. Київ, − на вільному каналі мовлення багатоканальної телемережі МХ-2 у стандарті DVB-T2. Усі дозволи видано на 1 рік.

Незабаром на супутнику з’явиться новий український телеканал «Армія ТБ». Ліцензію на супутникове мовлення терміном на 10 років Національна рада видала Центральній телерадіостудії Міністерства оборони України, м. Київ. Мовник обрав інформаційно-аналітичний формат із фільмопоказом та підбіркою публіцистичних і музичних творів. Як пояснив медіаменеджер і продюсер, який тепер служить в Міноборони, Іларіон Павлюк, це канал, який створюють військові для військових  і про військових. Також його цільовими аудиторіями є сім’ї, родичі, друзі військових, а також  ті, хто потенційно можуть прийти до лав Збройних сил. Увесь контент має бути зрозумілий для цивільних.

Одеські ліцензіати ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас» (логотип «ГЛАС») – і ТРК «Одеса-Плюс» (логотип «PLUS») переоформили свої ліцензії, оскільки переходять від аналогового до цифрового (багатоканального) мовлення згідно з Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Вони працюватимуть на 48 ТВК в Одесі на 2 і 3-й програмі відповідно.

Кілька мовників змінили логотипи, під якими вони виходять в ефір. Так, ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» тепер використовуватиме логотип «ДІМ». КП Київської міської ради «Телекомпанія «Київ» – логотип Слово «КИЇВ» (комбінований), а  ТОВ «Віжн медіа», м. Київ, замість «Paramount COMEDY» позначатиме свій канал як «Comedy Central».

Національна рада продовжила термін дії ліцензій кількох мовників і провайдерів. На Закарпатті наступні 7 років працюватимуть ТОВ «ТРО «Теодор» (позивні «РАДІО 7»), с. Минай, і ТОВ «Культурно-мистецький центр «Барви» (позивні «Радіо Закарпаття-FM»), м. Мукачеве. На Чернігівщині у м. Борзні на частоті 99,2 МГц далі звучатиме радіостанція  комунальної організації «Радіо борзна» Борзнянської міської ради Чернігівської області. Окрім того, провайдер програмної послуги ТОВ «Телерадіокомпанія «ТТВ-Сервіс»  надаватиме послуги у м. Тернівці Дніпропетровської області, його ліцензію продовжено на наступні 10 років.

Водночас Національна рада відхилила прохання ПрАТ «Студія «Європозитив» (позивні «NRJ»), м. Київ, щодо продовження строку дії чотирьох ліцензій на ефірне регіональне радіомовлення. Підставою стала наявність у структурі власності радіомовника іноземної компанії, що зареєстрована в Британських Віргінських Островах. Ця країна за рішенням Уряду входить до переліку офшорних зон. Закон України «Про телебачення і радіомовлення» забороняє засновувати і брати участь в телерадіоорганізаціях юридичним особам, зареєстрованим в офшорних зонах. Отже, порушення цих вимог є підставою для відмови у продовженні ліцензії на мовлення.

Регулятор задовольнив прохання двох ліцензіатів щодо анулювання їхніх ліцензій. ПП «НТА – Незалежне телевізійне агентство» (логотип «NTA»), м. Львів,  анульовує ліцензію на ефірне мовлення і далі поширюватиме свої програми у цифровому стандарті. А житомирське ТОВ «ТРК «Союз-ТВ» (багатоканальне, логотип: стилізоване зображення знака «C tv») вирішило припинити діяльність за власним бажанням.

Крім того, Національна рада переоформила ліцензії мовників і провайдерів програмної послуги. Супутникові телеканали «ПЕРШИЙ» і «СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ» Національної суспільної телерадіокомпанії України зафіксували зміну членів правління, складу редакційної ради, докладних характеристик каналу мовлення, організаційно-технічних зобов’язань. Інші ліцензіати змінювали дані про програмну концепцію, власника, кінцевого бенефіціарного власника, переліку пов’язаних осіб тощо.

 

https://www.nrada.gov.ua

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей