Суд відклав розгляд справи за позовом каналу Симоненка проти Нацради

. Опубліковано в Новости за 2016г

Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив провадження у справі за позовом телеканалу «Гамма» (ТОВ «Гамма-консалтинг») проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з приводу відмови Нацради в продовженні цифрової ліцензії «Гамми».

Відповідну ухвалу про призупинення провадження виніс 17 жовтня суддя Руслан Арсірій, задовольнивши клопотання ТОВ «Гамма-консалтинг», міноритарними власниками якого є сини лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка.

Провадження призупинено до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі за позовом «Гамми» проти Нацради – з приводу попередження, яке стало однією з підстав для непродовження ліцензії каналу. «Гамма» оскаржила попередження за трансляцію виступів Петра Симоненка, у яких Нацрада вбачає розпалювання ворожнечі та порушення декомунізацій них норм законодавства.У цій справі вже відбулося перше засідання Окружного адміністративного суд. СуддяВалерій Кузьменковитребував у сторін документи та переніс розгляд справи на 5 грудня.

Нагадаємо, 23 червня Нацрада відмовила телеканалу «Гамма» (ТОВ «Гамма-консалтинг»), міноритарними власниками якого є сини лідера Комуністичної партії УкраїниПетра Симоненка, у продовженні строку дії ліцензії на багатоканальне (цифрове ефірне) мовлення стандарту DVB-T на частоті 64 ТВК в Києві.

 «Гамма-консалтинг» фактично оперувала власним київським локальним цифровим ефірним мультиплексом, у якому, крім «Гамми», за ліцензією мовили ще три телеканали – М1, Перший діловий та «Pro все».

Підставою для відмови в продовженні ліцензії стала наявність у «Гамми-консалтинг» двох попереджень за цією ліцензією. Першу санкцію компанія отримала 5 листопада 2015 року за недотримання програмної концепції. Друге попередження– 9 червня 2016 року за трансляцію виступів Петра Симоненка, у яких Нацрада вбачає розпалювання ворожнечі, приниження честі та гідності українського народу, заперечення або виправдання злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму тощо. З приводу цих виступів пана Симоненка Нацрада ще й звернулася до правоохоронних органів.

Водночас 23 червня Нацрада продовжила аналогічні ліцензії на багатоканальне мовлення стандарту DVB-T двом іншим компаніям – ТОВ «Ера продакшн» (на 41 ТВК) дружини народного депутата Андрія Деркача Оксани Терехової і ТОВ «ТРК “Експрес-інформ”» (на 43 ТВК) Президента України Петра Порошенка.

Директорка «Гамми-консалтинг»Лариса Бугазвинуватила Нацраду в неоднаковому підході до ліцензіатів, а також у цензурі та утисках свободи слова.Згодом «Гамма-консалтинг» оскаржила відмову Нацради в продовженні цифрової ліцензії.

Крім цієї ліцензії в каналу «Гамма» є ще супутникова, за якою станом на червень було відсутнє мовлення. І з цього приводу компанія має одне попередження і штраф(7250 грн), накладений 31 серпня.

detector.media

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей