Нацрада більше не оприлюднює проектів своїх рішень

. Опубліковано в Новости за 2016г

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення більше не оприлюднює на своєму сайті проектів рішень і додаткових матеріалів до них (даних з доповідних записок та актів перевірок).

Порядки денні останніх трьох засідань Нацради були оприлюднені на сайті регулятора без проектів рішень і додаткових матеріалів.

Заступниця голови НацрадиУляна Фещуксказала «Детектору медіа», що таким було колегіальне рішення членів Нацради, але відмовилася пояснювати, чому вони з колегами вирішили звузити публічність своєї діяльності.

Перша заступниця голови НацрадиОльга Герасим’юкзапевнила, що «ніякого підступу в цьому немає». «Ми самі колись придумали, що проекти потрібно вивішувати на сайті, але дискутували постійно це питання. Траплялося, що помилкові чи неготові до обговорення документи публікувалися. То знімалося питання з розгляду, то в останню мить додавалося. На ці проекти реагували здебільшого журналісти. Але в нас усе достатньо відкрито й так: засідання проводяться, якщо журналіст не добіг на засідання – він може подивитися онлайн-трансляцію», - прокоментувала пані Герасим’юк. Вона додала, що Нацрада продовжить практику онлайн-трансляції своїх засідань.

Попередні склади Нацради оприлюднювали лише порядки денні своїх засідань, як це передбачає Регламент Нацради. Самі проекти рішень та інформація з додаткових матеріалів зачитувалися публічно під час засідань та надавалися на прохання журналістам.

Нинішній склад Нацради, коли розпочав свою роботу два роки тому, вирішив оприлюднювати не лише порядки денні, а й проекти рішень і матеріали до них, хоча цього й не вимагає Регламент. Ці документи вивішувалися на сайті зранку в день засідання. У них наводилася інформація, що саме змінюється в ліцензії (в разі переоформлення), які саме порушення зафіксовані під час перевірки (в разі розгляду результатів перевірки), які саме підстави для ухвалення рішення. Відповідно, під час засідань члени Нацради перестали зачитувати вголос усю цю інформацію, оскільки вона й так була доступна для громадськості.

Нині Нацрада перестала оприлюднювати проекти, але при цьому члени Нацради не почали зачитувати цих даних під час засідань. На думку пані Фещук, журналісти і громадськість можуть дізнатися всю необхідну інформацію з рішень Нацради, які оприлюднюються на сайті наступного дня після засідання. Але на практиці у своїх рішеннях Нацрада не відображає суті змін до ліцензії, суті виявлених порушень.

«Детектор медіа

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей