НКРЗІ нагадує

. Опубліковано в Новини за 2021г

До уваги суб’єктів господарювання, які надають чи мають намір надавати телекомунікаційні послуги

Шановні суб’єкти господарювання, інформуємо, що сплинуло більше року з дня прийняття  Верховною Радою України Закону України від 18.09.2019 № 102-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (далі - Закон), яким внесено зміни до Закону України «Про телекомунікації» та припинено ліцензування діяльності в зазначеній сфері.

Згідно з частиною першою статті 42 Закону України «Про телекомунікації» право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій суб’єкт господарювання набуває шляхом подання до НКРЗІ повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (далі - Повідомлення). Здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без подання Повідомлення забороняється.

На виконання зазначеного Закону рішенням НКРЗІ 17.12.2019 № 610, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.01.2020 за № 11/34294 затверджено: Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Порядок ведення Реєстру); форму Повідомлення; Орієнтовний перелік видів телекомунікаційних послуг, форми опису телекомунікаційних послуг.

Крім того, згідно з пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону оператори, провайдери телекомунікацій, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр), у разі невідповідності відомостей про таких суб’єктів господарювання у Реєстрі повинні протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом подати до НКРЗІ Повідомлення  згідно із статтею 42 Закону України «Про телекомунікації».

Водночас, протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом (набрав чинності 25.12.2019) низка суб’єктів господарювання, інформація про яких була внесена до Реєстру та відомості про яких вочевидь не відповідають переліку набору даних, визначених в додатку 1 до Порядку ведення Реєстру, всупереч вимогам Закону так і подала Повідомлення до НКРЗІ.

Враховуючи наведене та виконуючи абзац десятий частини п’ятої статті 42 Закону України «Про телекомунікації», згідно з яким продовження здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без подання повідомлення про зміну відомостей, що зазначаються у реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій, забороняється, з метою забезпечення прав споживачів телекомунікаційних послуг на вибір оператора, провайдера телекомунікацій, забезпечення рівних умов діяльності суб’єктів господарювання всіх форм власності, ефективності та прозорості здійснення діяльності в зазначеній сфері прийнято рішення НКРЗІ від 01.12.2020 № 465 «Деякі питання виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», яким рекомендовано суб’єктам господарювання, що продовжують здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій після набрання чинності Законом та не внесені до Реєстру подати до НКРЗІ Повідомлення згідно зі статтею 42 Закону України «Про телекомунікації» та у відповідності до зазначеного Порядку ведення Реєстру.

Отже, з метою відповідності Вашої діяльності у сфері телекомунікацій вимогам зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів, просимо ознайомитись з відомостями в Реєстрі, який є відкритим і загальнодоступним та розміщений на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет, та у разі відсутності щодо Вас таких відомостей додатково звертаємо Вашу увагу на необхідність подання до НКРЗІ Повідомлення згідно із статтею 42 Закону України «Про телекомунікації» та у відповідності до Порядку ведення Реєстру.

Зазначене покликане сприяти розвитку Вашого бізнесу, надасть споживачам, що планують отримувати телекомунікаційні послуги, у т.ч. на тендерних засадах, інформацію щодо здійснення Вами діяльності у сфері телекомунікацій у правому полі, та має на меті допомогти Вам уникнути можливих негативних наслідків державного нагляду (в т.ч. у вигляді накладення штрафів, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення).

Не в останню чергу це стосується тих суб’єктів господарювання, що продовжують здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій і подають передбачену законодавством звітність, але відомості щодо яких у Реєстрі відсутні. Відповідний перелік суб’єктів додається.

Також звертаємо увагу, що фахівці НКРЗІ готові в робочий час надати вичерпну інформацію на ваші питання щодо заповнення Повідомлення, яке можна надіслати до НКРЗІ як поштовим відправленням, так і максимально швидко у формі електронного документа.

Контакти:

Відділ реєстрації Департаменту ліцензування НКРЗІ:

+380 99 105 69 07 – начальник відділу Назаренко Неллі Віталіївна

+380 63 469 78 27 – головний спеціаліст Федієнко Олена Миколаївна

Способи подання Повідомлень:

в паперовому форматі – на поштову адресу НКРЗІ: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22;

в електронному форматі (завірені електронним цифровим підписом) – на е-mail Відділу документального забезпечення та Архіву НКРЗІ:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

До уваги споживачів телекомунікаційних послуг!

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей